Reklam
haber oku

Adana Karataş Motorbisiklet kazası

admin ~ 20 Mayıs 2012 ~ Hayattan haberler


Motosikletle Yarış Faciayla Sonuçlandı: 1 Ölü, 1 Yaralı
Adana’nın Karataş İlçesi’nde Galatasaray taraftarı 2 gencin şampiyonluk kutlaması ardından yaptıkları motosiklet yarışı faciayla sonuçlandı.

Adana’nın Karataş İlçesi’nde Galatasaray taraftarı 2 gencin şampiyonluk kutlaması ardından yaptıkları motosiklet yarışı faciayla sonuçlandı. Aynı yönde seyrederken çarpışan motosikletli gençlerden 19 yaşındaki Okan Süleyman Bilke öldü, 17 yaşındaki Nuri Aydın yaralandı.

Olay, Karataş İlçesi’nde dün saat 21.45’de meydana geldi. İlçedeki Galatasaray taraftarları, takımlarının şampiyonluğunu kutlamak için akşam saatlerinde Atapark’ta bir araya geldi. Müzik eşliğinde halaylar çekip, göbek atan taraftarlar saat 21.30’da etkinlik sona erince dağıldı. Kutlamaya katılanlardan Okan Süleyman Bilke, 01 AIS 82 plakalı, arkadaşı Nuri Aydın da 01 BDP 52 plakalı motosikletlere binerek, Aydın’ın oturduğu Adana-Karataş Karayolu üzerindeki Yemişli Köyü’ne gitmek üzere yola çıktı.

Bir süre gittikten sonra yarışa giriştikleri öne sürülen gençlerin motosikletleri çarpışınca takla atarak savruldu, Okan Süleyman Bilke orta kaldırımdaki tabelaya çarptı. Kaskları bulunmadığı belirtilen gençlerden Bilke öldü, Aydın ise yaralandı. Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralı Aydın’ın sağlık durumunun ciddi olduğu belirtildi.

İstanbul’da bir şirkette işçi olarak çalışırken 3 günlüğüne izinli olarak Karataş’a ailesinin yanına gelen Okan Süleyman Bilke’nin ölümle sonuçlanan kazadan 3 saat önce de motosikletle kaza geçirdiği, kazayı hafif sıyrıklarla atlattığı bildirildi. Ayrıca, bir gün önce de ailesine “Ruhum sıkılıyor. Buralardan biran önce uzaklaşmak istiyorum” ifade edildi.

Bilke’nin cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi ardından ailesine teslim edildi. Cenaze gözyaşları arasında Karataş’ta toprağa verildi.

MKA(BY/İD) – Adana

Googleden Gelen aramalar:

  • adana karataş motor kazası okan bilge
  • adana karataş yolu kaza haberi okan bilge
  • fsm de motorbisiklet kazas
  • adana karataş haberleri kaza
  • adana karataş yolunda pepsi aracı kazası
  • karataş motor kazası
  • karataşta motor kazası
Yorum Yapmak İstermisiniz ?

Etiketler:

habere yorum yapın

Yorum yapın:

-