Bacak ağrısı nedenleri ve tedavisi

Bacak da meydana gelen ağrılar oldukça farklı sebeplere bağlanabilmektedir.

İlk ve normal olan ağrılar büyüme döneminde yaşanan ağrılardır. Bu ağrıların olmaması bir problemin işaretçisi olduğundan dolayı bu duruma rahatsızlık gözüyle bakmamak gerekmektedir. Kasların sodyum ve potasyum miktarına bağlı olarak ağrı yaptığı da bilinmektedir. Aynı zaman da romatizmal rahatsızlıklardan kaynaklanan bir takım ağrılarda yaşanabilir.

Bacak ağrıları sinirsel etkilere bağlanıyorsa o zaman ciddi problemler meydana geliyor demektir.
Görüldüğü gibi bacak ağrılarının oldukça farklı sebepleri bulunmaktadır. Bacağınızın nasıl ağrıdığını tespit ederek rahatsızlığınızın sebebini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Örneğin çocuğunuz büyüme döneminde eklem bölgesinin ağrıdığından şikayetçi oluyorsa bu ağrı büyüme ağrısı olabilir. Bu ağrıların bazı çocukları geceleri uykularından uyandırdığı da bilinmektedir.

Havada bulunan nem oranının normalden daha yüksek olduğu zamanlarda, ayakta kalma süresi artıyorsa bazı bacak ağrıları meydana gelebilir. Bu ağrıların temel sebebi ise sodyum ve potasyum pompasından kaynaklanmaktadır. Bir doktora görünmeniz rahatsızlığınızın giderilmesi açısından yeterli olacaktır. Aynı zamanda belirli bir süre dinlenerek de bu ağrılarınızın üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.

Sinirsel olarak vücudunuzu aşırı yorduğunuz dönemlerde bel ve bacak bölgesinde bir takım ağrılar ile karşılaşabilirsiniz. Bu ağrılar canınızı ansızın yakmakla beraber bacak hareketleri artış da gösterebilmektedir. Şiddetinin artması durumunda zaman kaybetmeden doktora görünmeniz gerekmektedir. Çünkü sinirsel problemler tedavisi en zor olan rahatsızlıktır.

Ayak bölgenizde şişlik ile beraber acı yaşıyorsanız, dolaşımda problem olduğunun işaretçisidir. Dolaşım problemlerinde ise sıklıkla tek bacağın şiştiği bilinmektedir. Bu durumun temel sebebi ise damarlarda meydana gelen küçük kabarmalardır. Dolaşım problemlerini asıl önemli yapan konu ise gecikilmesi halinde ayağın kaybedilmesine kadar giden rahatsızlıklara sebep olmasıdır.

Googleden Gelen aramalar:

  • sodyum potasyum pompası bozuklukları tedavisi
  • sodyum potasyum pompası bozukluğu tedavisi
  • sodyum potasyum pompası bozukluğu
  • sodyum potasyum pompasi bozukluklari
  • sodyum potasyum pompası bozuklukları bacak ağrısı
  • Sodyum-potasyum pompası bozuklukları tehlikeli mi
  • sodyum-potasyum pompası bozuklukları tedavisi
  • sodyum potasyum pompası rahatsızlığındaki ağrılar
  • ansızın bacak ağrısı
  • nem bacak ağrısı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>