Muğla KYK Yurdunda Müdür Dehşeti

Muğla KYK Yurdunda Müdür Dehşeti

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Muğla Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü 56 yaşındaki İsmail Işıktaş, makamında tartıştığı Müdür Yardımcısı 48 yaşındaki Abdulgani Güldez’i tabancayla öldürüp, ardından intihar etti.
Kötekli Mahallesi’ndeki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Muğla Erkek Öğrenci Yurdu Müdür Yardımcısı Abdulgani Güldez, yıllık izinde olmasına rağmen bugün saat 17.00 sıralarında bir personelin sorununu dinlemek için makamına geldi. İddiya göre, aralarında bir yıldır anlaşmazlık olan evli ve iki çocuk babası yurt müdürü İsmail Işıktaş, Güldez’in odasına gidip, “İzinde bari gelip, yurdu karıştırma. Sürekli gereksiz ve uygunsuz işler yapıyorsun” dedi. Bunun üzerine Güldez’in “Sen karışma” diye yanıt vermesi üzerine tartışma çıktı. Binadaki çalışanların da duyduğu öğrenilen bu tartışmanın uzaması üzerine sinirlenen Işıktaş, belindeki tabancasını çıkartıp, evli ve 4 çocuk babası Güldez’e 3 el ateş etti.

BEN NE YAPTIM?
Güldez, göğsüne isabet kurşunlarla olay yerinde yaşamanı yitirdi. Işıktaş, daha sonra tabancasını başına dayayıp, “Ben ne yaptım” diyerek, bir kez daha tetiğe basarak kendi canına kıydı. Silah sesine koşan yan odalardaki idari personel, durumu polise bildirdi.
Olay sırasında yurtta kalan öğrenci bulunmazken olayın duyulmasının ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve İl Emniyet Müdürü Kadir Ay, olay yerine gelip bilgi aldı. Rektör Prof. Dr. Harmandar, savcı ve polisin soruşturmasının devam ettiğini belirterek, acılarının büyük olduğunu söyledi. Rektör Harmandar, Işıktaş’ın bir süre önce kendisine yaşadıklarından rahatsız olduğunu belirtip, Ankara’ya tayini isteyeceğini söylediğini de aktardı.
BİR YILDIR ANLAŞAMIYORLARDI
Olayın şokunu yaşayan yurt personeli, Işıktaş ve Güldez’in bir yıldan bu yana sürekli olarak bu tür tartışmalar yaşadığını ve birbirlerini sık sık genel müdürlüğe çeşitli nedenlerle şikayet ettiklerini ileri sürdü.
Olayın duyulmasının ardından yurda gelen, ancak içeri alınmayan Işıktaş ve Güldez’in çocukları, kapının önünde gözyaşı döktü. Çocukları, polisler sakinleştirmeye çalıştı.
Cenazelerin olay yerindeki incelemenin ardından, otopsi için, Muğla Belediyesi’ne ait cenaze aracı ile İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürüleceği belirtildi.

Ahmet BAYRAK- Cavit AKGÜN/MUĞLA, (DHA)

www.posta.com.tr

Googleden Gelen aramalar:

  • muğla kyk cinayeti

“Muğla KYK Yurdunda Müdür Dehşeti” üzerine bir düşünce

  1. Abdulgani Bey, Genel müdürlüğe giderek, hoş şeyler olmayacak, acil durum var, tayinimi yapın diyerek Genel Müdür’e durumu izah etmiştir. Ancak, Genel Müdür Hasan Albayrak’ın ve İnsan Kaynakları Müdürü Hakan Sezgin’in ancak ahbap çavuş ilişkileri ile akrabalarını, eş dost ve yandaşlarının tayin ile ile ilgilendikleri için, kredi yurtlar kurumunda bu ne son olaydır, ne de son olay olarak kalacaktır. Bu olayın katili ve maktülü İsmail ışıktaş ve Abdülgani Güldez gözükse de bu olayın katilleri bellidir. Bu isimler Hasan Albayrak ve Hakan Sezgin’dir. Geceleri nasıl uyuyor bu iki isim bilemiyorum!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>